Изследване на небесни дъги, магнитни стрелки и цветове.
А. Има абсолютен паралелизъм м/у стрелката на компаса и картон с 7-те цвята,с червеното на север.Също със стрелката в инклинация,с (+) долу и с картона със 7-те цвята, с виолетово надолу/биолет има В(+)В/. Разлика има само в дебелината на хоризонталното магнитно поле, което е с 20 см.дебелина при магнитната стрелка и 10см. при картона със 7-те цвята.
2.Картонът с 7-те цвята в 20см.над магнитната стрелка, дава същите явления.
3.Картонът със 7-те цвята и 20см но под магнитната стрелка.Явленията са същите,но всичките ВВ и ХВ са обратни по знак.Магнитното поле на картона също е обърнато,както е и при магнитната стрелка.Заключение: В хоризонтален план на магнитната стрелка имаме явлението огледало.В него намираме 124.
5.Хоризонталния план съдържащ магнитната стрелка и картона е РА, съдържа 124 и дава серията 13-2.
6.В този план отделните цветове дават сериите си, а елементите на Менделеев дават техните Z и Z/5.Числата с арабските цифри, написани от дясно на ляво,в него дават също сериите си.124 и 421 дават сериите 13-2.
Б.1.Върху маса поставяме 2 магнитни стрелки ориентирани С-Ю.Виждаме че се появяват 3 линии 124 и магнитно поле навън.Между стрелките няма 124, но вместо него има ВВ,образуващи зони:(+) на юг и (-) на север,следователно ефект на огледалото и серия 5 на светлината.Празнотата 124 е прекъсната м/у осите на 2-те магнитни стрелки. Нека заменим едната стрелка с картон с 7-те цвята, с червеното на север.Констатираме точно същите линии 124, същото магнитно поле, същите ВВ и същата серия 5 на светлината.Имат абсолютна идентичност м/у явленията магнитна стрелка и картони с 7-те цвята, с червеното на север.
В.Картонът със 7-те цвята,поставен вертикално
1.С червено нагоре, ще имаме ВП С-Ю и И-З, на ЕМ-ма също както магнитната стрелка и инклинация/червеното е с В(-)В/.
2.С виолетово нагоре не се появява никаква вълна.Както стрелката в инклинация северно полушарие, нагоре трябва да стои В(-)В, т.е. червен цвят. Сходството на ЕМ-те вълни на магнитната стрелка и на 7-те цвята следователно е пълно както за легнали така и за изправени стрелки или картони.
За да опростим задачата, да приемем, че Слънцето се намира на нивото на нашия хоризонт и че завесата на дъжда изглежда като вертикална стена, равнина, която е перпендикулярна на лъчите на слънцето
В схемата с О е означен наблюдателя, с О1 − противоположната на слънцето точка, проекция върху водната завеса. Лъчите, които идват към наблюдателя, отразени от дъждовните капки, са видими за него само сключват ъгъл в диапазона от 40-42° с лъчите на слъцето, както споменахме малко по-рано. Така видимо за наблюдателя остава само сечението на обвивката на конус с връх 2 пъти 42° с водната завеса.
1.С червено нагоре, ще имаме ВП С-Ю и И-З, на ЕМ-ма също както магнитната стрелка и инклинация/червеното е с В(-)В/.
2.С виолетово нагоре не се появява никаква вълна.Както стрелката в инклинация северно полушарие, нагоре трябва да стои В(-)В, т.е. червен цвят. Сходството на ЕМ-те вълни на магнитната стрелка и на 7-те цвята следователно е пълно както за легнали така и за изправени стрелки или картони.
Г. Бомбандиране м/у два картона с по 7 цвята.
Бомбандирането м/у две магнитни стрелки заменяме с два картона с по 7 цвята,с червеното на север и намираме същия закон но плюс инфра,ултра и 124.
Д.Закон за небесните дъги чрез 4 картона с 7 цвята.
Има само една комбинация на 4-те картона с цветовете,когато те дават вълни.Това е когато те са ориентирани в 4-те главни посоки на света и то с червения цвят в центъра и радият,поставен в/у 4-те червени цвята. В такъв случай се получава Па-Куа. Юг се намира на В(-)В, извън виолетовия цвят, на юг.На В(обратни)С и само над този цвят лента, получаваме люлеене в посока юг/само над виолетово,индиго и синьо/.В центъра е радия в/у 4 червени ленти,с шест кръга 124.Горните 3 са (+), а долните 3 (-).В центъра имаме серия 13-2.Серия 5 на светлината над долните 3 цвята,юг и магнитно поле.Можем да добавим колкото желаем още картони, излъчващи червено в центъра,явленията не се променят. Въли получаваме само в долната половина на фигурата,с 6 кръга 124,(+) и (-) на ВВ. Имаме и една линия 124, тангентна на зеления цвят и е насочена И-З.Магнитно поле има само под тази линия. Поставяме надпис 545/цялостна празнота 124+421/ в центъра.6-те кръга 124 стават изцяло пълни.Магнитните полета (+) и (-) също се появяват,със серия 5. В центъра имаме сериите 13-2. Двата плана С-Ю и И-З също са цели, със серия 5.Линията 124 в посока 124 в посока И-З изчезва.
Тази фигура представлява светлия кръг ореол около Слънцето, с виолетово отвън и на В(+)В.Повърхноста на 7-те пръстена излъчват вълните на 7-те цвята,отделени едни от други с окръжности 124(празнота).
Възпроизвеждане на вълните на небесните дъги С нашите картони по 7 цвята можем да създадем светлия диск около слънцето,като поставим 4 от тях както по горе, с радия изправен в центъра на 4-те червени цвята и числото 545, поставено в/у радия.Получените вълни са верикални.Да потърсим какво става на първо в посока юг.
1.Фигурата на светлия диск около слънцето ни позволява,без да е прибавено нищо друго да намерим това трасе, но за по ясно поставяме 3 картона с 7 деления на дължина, всеки картон разделян от ивици инфра и ултра на 1/7 и ивици бяло и на 124 от7/7.
2.Ще видим че това трасе в/у линията юг можем да завъртим във всички посоки около центъра на кръга,при което се образуват 3 концентрични небесни дъги,имащи един и същ център. Вълните им се редуват хоризонтални, вертикални, ХВ.Цветовете им са в обратен ред, на всяка дъга. Първата и третата със червено навън, на втората той е отвътре, спрямо центъра им. Вълните 124,образувайки ефект на огледалото,обръщат ЕМ-ната посока едновременно с мястото на цветовете.
Засенчената нажежаема жичка е полу-прозрачна tornadic плазмен разряд. Когато нажежаема плътност на тока е висока, тя осветява и се образуват движещи бразди. По-тъмното ядро е видима само при благоприятни ъгли на оста на спиралата за наблюдателя. Изображения с висока резолюция на слънчевите петна, ни позволяват да видим структурата на анодните снопчета под фотосферата. Те показват че photospheric гранулати седят на върха на светещи засенчените нишки. Невидимата усукване tornadic формата на освобождаване от отговорност плазмен открит в короната е видим в електродъгов режим по скалата на по-фино в засенчените нишки. Тя е типична за плазмени явления от мащаба същите модели върху една обширна магнитуд гама.
www.holoscience.com/wp/sciences-looming-tipping-point/
3.След тях навън вече няма никакви вълни,колкото картони и в каквато и посока да ги поставяме.Ако обърнем посоката на кой да е картон или изменим мястото им,всички явления изчезват. Така се постига пълно графично описание на небесните дъги.Това също, е доказателство, че никога няма повече от три концентрични дъги. Ансамбъла на всички тези 3 небесни дъги,въртящи се около светлия диск около слънцето образува огромно Па-Куа и ако поставим числото 545 в/у радия ще получим огромен компас.Това представлява още едно доказателство,че небесните дъги са резултат на ЕМ-ни вълни на цветовете,съставляващи ефект на огледалото в следния ред: Самият светъл диск около слънцето излъчва ВВ, които причиняват ефекта на огледалото върху първите ултра-виолетови излъчвания, обсаждащи белия цвят. Това предизвиква преобръщане на В-те В на спектъра в хоризонтални вълни, с виолетово от към Слънцето, а червеното от др угата страна на дъгата. Тази първа дъга образува ефект на огледалото над зоната 124, заобиколена от двете страни с инфра-червено и с преобърнатата посока на цветовете, червено от вътрешната страна на втората небесна дъга и която става на ВВ. Тази втора небесна дъга, на свой ред образува огледалния ефект в/у втората бяла зона ,заобиколена с ултра-виолет и създава третата небесна дъга, на ХВ, с червеното отвън. Следващата зона, имаща само една ивица инфра-червено, следвана от черното, премахва за по-нататъшната зона всякъкъв огледален ефект и именно затова не може да има четвърта небесна дъга. Когато имаме само една небесна дъга, с добри свидетели на точните цветове и с багета намираме много отчетливо всички тези зони и другите две небесни дъги, концентрични на първата и които са невидими с просто око.Вън от това,в специфични случаи на освтяване ,добре може да се види виолетов цвят произлизащ от ултра-виолета под първата дъга.
Слънчев лъч падащ в/у откосен ръб на огледало, отправено към тавана, дава сноп на ВВ. Това е първата небесна дъга и ако я гледам в отразения образ на второ огледало, този образ ще бъде на ХВ.
Соларната плазмоида е заснета в UV от SOHO. магнетит експеримент демонстрира ефекта преди повече от сто години.
В физиката са правени много опити ,като се замества магнитната стрелка със соленоид с 2 обратни посоки на навиване. Ще имаме един полюс (+) от страната на навивката в посока + и полюс (-) от другара страна. Насочваме полюс (+) на север и ще констатираме появата на магнитно поле. Соленоидът става компас на ХВ ако е ориентиран. Ориентиран няма нито Север нито И-З, т.е. Па-куа. Ако поставим числото 545/пълната празнота/ в центъра на соленоида, получаваме компас на ВВ, серия 5 на светлината, но всички ХВ изчезват. Във всички опити можем да заместваме магнитна стрелка с картона с 7-те цвята или с двоен соленоид поставен вертикално,но само когато навивката (+) е долу,както е с магнитната стрелка. Соленоидите дават законите на небесните дъги. И явно са технология във вътрешността на Слънцето, по повърхността или радиално от ядрото му.
Дъгата се наблюдава стоейки с гръб към Слънцето.
Халото с малки изключения се наблюдава около Слънцето
Дъгата е пълноцветна, в нея са всички цветове на спектъра.
Дъгата е пълноцветна, в нея са всички цветове на спектъра.
В повечето случи халото е слабо оцветено, присъстват само червен и оранжев цвят, останалите се виждат много по-бледи; в редки случаи халото е пълноцветно
При дъгата червеният цвят е от външната страна, а виолетовото е по-близо до центъра.
При халото откъм центъра (Слънцето) е червения цвят.
Защо разноцветната дъждовна дъга има форма на част от окръжност, а в някои случаи описва идеален кръг около сянката на самолета ви?
В схемата с О е означен наблюдателя, с О1 − противоположната на слънцето точка, проекция върху водната завеса. Лъчите, които идват към наблюдателя, отразени от дъждовните капки, са видими за него само сключват ъгъл в диапазона от 40-42° с лъчите на слъцето, както споменахме малко по-рано. Така видимо за наблюдателя остава само сечението на обвивката на конус с връх 2 пъти 42° с водната завеса.
bgchaos.com/
Aко върху сфера навием, по формата й,2 групи от по 7 успоредни линии, в обратна посока от двете страни на екватора на сферата ще получим земният магнетизъм.Люлеения към С,Ю,И,З.Северното полушарие е с Х(+)В на магнитното поле.Екватора е РА.Долното Южно полушарие е с Х(-)В на магнитното поле.Серия 5 на светлината в/у екватора и над 4-те посоки на света.На вертикални стрелки имаме(-) на север и (+) на юг.мТози сферичен магнит представлява компас и без 545. Тази фигура съдържа всички белези на вълни излъчвани от Земята:два полюса магнитно поле,ХВ и ВВ. Имаме и дезентиграция,тъй като има емисия на 7-те цвята,следователно светлина.Тази фигура както и Земята е в пълна атомна дезинтеграция.Ако си служим с нашата земна сфера,както при схемата на Слънцето също можем да начертаем 3-те небесни дъги, този път на Земята, последователно на ВВ и на ХВ и със същите вълнови характеристики. Нашата Земя с оглед на небесните тела, и при известни условия на осветяване също е заобиколена от 3 небесни дъги и никога повече от 3, точно както Слънцето и Луната.
Aко върху сфера навием, по формата й,2 групи от по 7 успоредни линии, в обратна посока от двете страни на екватора на сферата ще получим земният магнетизъм.Люлеения към С,Ю,И,З.Северното полушарие е с Х(+)В на магнитното поле.Екватора е РА.Долното Южно полушарие е с Х(-)В на магнитното поле.Серия 5 на светлината в/у екватора и над 4-те посоки на света.На вертикални стрелки имаме(-) на север и (+) на юг.мТози сферичен магнит представлява компас и без 545. Тази фигура съдържа всички белези на вълни излъчвани от Земята:два полюса магнитно поле,ХВ и ВВ. Имаме и дезентиграция,тъй като има емисия на 7-те цвята,следователно светлина.Тази фигура както и Земята е в пълна атомна дезинтеграция.Ако си служим с нашата земна сфера,както при схемата на Слънцето също можем да начертаем 3-те небесни дъги, този път на Земята, последователно на ВВ и на ХВ и със същите вълнови характеристики. Нашата Земя с оглед на небесните тела, и при известни условия на осветяване също е заобиколена от 3 небесни дъги и никога повече от 3, точно както Слънцето и Луната.
Така изглеждат дъгите на Венера (вляво) и на Земята. Снимки Европейска космическа агенция Луната и нейният кръст
Луната се детектира на ХВ.Нейното хали е с 2 виолетови цвята и няма жълто и на ХВ червеното е горе/отвън/,виолетовия цвят е до Луната. На ВС обикаляйки около Луната с багета, или около нейна фотография с махало, намираме 4-те страни на кръст, отиващ от Луната към първата си небесна дъга. За да се види с просто око този кръст,достатъчно е да имате много финна мрежа, която движим много леко между Луната и окото. Кръстът се появява много ясно и могат да се видят части от първата небесна дъга.
Луната се детектира на ХВ.Нейното хали е с 2 виолетови цвята и няма жълто и на ХВ червеното е горе/отвън/,виолетовия цвят е до Луната. На ВС обикаляйки около Луната с багета, или около нейна фотография с махало, намираме 4-те страни на кръст, отиващ от Луната към първата си небесна дъга. За да се види с просто око този кръст,достатъчно е да имате много финна мрежа, която движим много леко между Луната и окото. Кръстът се появява много ясно и могат да се видят части от първата небесна дъга.
Няма коментари:
Публикуване на коментар