Последователи

вторник, 8 април 2025 г.

"Готовност 2030“: Новата политика на отбрана на ЕС /Хаотичните действия на Тръмп


 https://www.youtube.com/watch?v=GLLOERFo_WI

„В ЕС отдавна има стагнация. На фона това възниква въпросът защо да не наблегнем на военното производство. Това само по себе си е легитимна икономическа стратегия, стига да не се прекалява.“

Според експерта шокираща е цифрата от 800 милиарда, за които се говори, че трябва да се изхарчат за въоръжаване до 2030 година.

„Когато чух това нещо, аз си зададох един много прост въпрос, а той е свързан с това какво ще правим през 2031-а година, когато вече сме изхарчили тези пари. Срещу кого ще използваме тези оръжия? Готвим ли се за война?“

Мирослав Попов


Новата политика на отбрана на ЕС наистина е едно съвършено ново виждане или преосмисляне на позициите и мястото на Европейския съюз в нашия свят. Преименуването на плана от "Превъоръжи Европа“ на "Готовност 2030“ някак си смекчава равнището на милитаристичност на документа, но не го променя. Това каза международният анализатор Мирослав Попов в ефира Радио "Фокус“.

По думите му общата европейска отбрана е подчинена на тезата, че Европа се нуждае от сила и цялото това обсъждане и приемане на проектодокументите предполага, че милитаризацията е решението.

"Преходът от организация НАТО, Северноатлантически договор, към някаква глобална суперорганизация, която е подчинена на идеята за войната, е една промяна, по която европейските общества няма единомислие.


Т.е. правителствата, които подкрепят една такава трансформация, поемат много голям риск. И не че ще бъдат свалени, това е най-малкото, а че ще вкарат Европа в един не най-добър коловоз.“

Според анализатора генералното стратегическо решение на човечеството през XXI век не трябва да е милитаризация и би трябвало да се проведе в Европа реален европейски дебат по темата.

"По въпроса дали милитаризацията е решението на въпроса в Европа има нужда от дебат във всяка европейска страна поотделно и в целия Европейски съюз като цяло, като тук централният въпрос е срещу кого, в името на какво и с каква цел Европа трябва да се милитаризира,“ каза той и обясни, че Първата световна война избухва скоро след като тогавашните европарламенти гласуват т.нар. "военни кредити“.

"Т.е. парламентите дават право на правителствата си да харчат пари за превъоръжаване. Първо се дава съгласие да се харчат парите, после войната идва от само себе си. Това е нещото, което ме притеснява.“

Ремилитаризацията на Европа няма как да получи широка обществена подкрепа, на каквато се разчита. Според Мирослав Попов ЕС има много други проблеми и посочването на Русия като най-голямата заплаха за Европа е нереалистично.

По думите му са необходими преговори с Руската федерация, като се положат максимални усилия за осигуряване на специални гаранции за сигурността на прибалтийските републики.

"Два са изводите: единият е, че на някой в Брюксел им се воюва, ама много им се воюва, и вторият е по-неприятният, че не толкова им се воюва, превъоръжава им се. Или както би казал един любим български национален герой: има далавера в тези работи.

Войната е едно средство за решаване на споровете, дипломацията е друго средство. То е по-ефективното, по-доброто и европейците трябва да се научат да преговарят,“ категоричен е той.

Европа показва една неадекватност в ред отношения по ключови въпроси, смята той, подкрепяйки тезата с примери за недалновидната политика на Европа по отношение на демография, с отношението й към мигрантите, най-вече на нелегалните мигранти, недостоверността по отношение на климатичните проблеми и пагубните за икономиката ефекти от Зелената сделка, както и деиндустриализацията на Източна и Югоизточна Европа до голяма степен със съдействието на неотговорно мислещи хора от Брюксел.

Затова според Мирослав Попов е необходим общоевропейски дебат, както и национални дебати и референдуми по въпроса за превъоръжаването на Европа.

"Девизът да се превъоръжава Европа не е неправилен, не е абсурден, но той е неадекватен към днешното 2025 година социално-икономическото състояние на нашия континент.“








Мирослав Попов: Лъсна колко дълбоко е изтъняла интелектуалната плоскост, върху която се гради глобална политика

Нашия свят е дълбоко вътрешно раздвоен свят и е объркан в много отношения, но сега изплува едно от най-важните различия в този свят, в който живеем, и това е разделението между национално ориентирания и глобално ориентирания подход към света. Това, което демонстрира Доналд Тръмп при срещата си със Зеленски в Белия дом е национално ориентиран подход по отношение на САЩ. Същото се опитва да направи и Зеленски, но тук действа вече правото на силата – просто Тръмп е доста по-силен.



"Лъсна колко дълбоко е изтъняла интелектуалната плоскост, върху която се гради глобална политика. Не се разбират базисни неща, които не са нови сами по себе си, просто има една вкоренена инерция и тя тресе предимно върхушките,“ каза той и като пример за базисни истини той посочи това, че САЩ ще се ориентират, базирайки си на своите интереси, а не на нещо друго. Интересите на Америка са да дава по-малко на други и да запазва повече за себе си. "Ясно трябва да се разбере, че в нашия свят въпросът за суровините е много сложен и той не е подчинен на въпросът за демокрацията и всичко, което нарушава интереса към печалбата, остава малко по на заден план.“






Въпреки че Европа демонстрира, че не е склонна да скъса отношенията си със САЩ, от Вашингтон ветровете са други и Тръмп няма никакво намерение да помилва Европа. Според него няма как да се повтори "Ялта“, но в интерес на някакви по-големи смисли Западът може да предприеме определени дефанзивни действия, като според анализаторът няма да се изтегли от Източна Европа, но "тенденция за преструктуриране на влиянията върху европейския континент при всички случаи ще има. И в този смисъл доста е любопитно как ще се развият нещата в малките европейски държави.“

Това къде се намира една или друга страна в това преструктуриране на влиянията в геополитиката ще зависи от интелигентността на управляващите, категоричен е Мирослав Попов. "Аз нямам чак толкова високо мнение за тази интелигентност на управляващите у нас. Ако сме гъвкави и съобразяваме нещата в дълбочина, можем и да ги изиграем нещата нелошо. Но става дума именно за игра, голяма политическа игра. Ако играем добре, можем да не сме на минус.“



Според анализатора тръмпизма като политическа философия или като геополитическа философия не е нещо кратковременно и е важно да се разбере завоя, който е изострен преди всичко от неадекватното възприемане на света в последните 10-15 години. "Либерално-демократичната доктрина се провали и се оказа, че не това е формулата, за да разберем какво има да се случва на света.“





Съединените щати официално въведоха мита в размер на 104% спрямо Китай. Това съобщи говорителката на президента Доналд Тръмп – Каролайн Левит, предаде CNN.

Отбелязва се, че новите строги тарифи вече са влезли в сила и ще започнат да се прилагат от 9 април.

„Страни като Китай, които решиха да отмъстят и се опитаха да удвоят лошото си отношение към американските работници, допускат грешка. Президентът Тръмп има стоманен гръбнак и няма да се пречупи. Китайците искат да сключат сделка, просто не знаят как“, каза тя.

Според думите на Левит, Тръмп е възложил на своя търговски екип да сключва „индивидуални“ търговски споразумения със страни, желаещи да преговарят след изказването на президента относно глобалната тарифна политика миналата седмица.

„Цялата администрация винаги е заявявала, че президентът Тръмп е готов да вдигне телефона и да разговаря. И президентът се срещна със своя търговски екип тази сутрин и им възложи да сключват индивидуални търговски споразумения с всяка страна, която се обърне към тази администрация с молба за сделка“, добави тя.

  


Търговската война на Тръмп с Китай

Както писахме, по-рано президентът на САЩ Доналд Тръмп въведе 34% мита срещу Китай, в допълнение към съществуващите 20%.

Китай отвърна, като обяви допълнителни мита в размер на 34% върху вноса от САЩ.

На 7 април Тръмп постави твърд срок на Китай относно митата, като изиска Пекин да отмени ответните мерки. Той даде на КНР два дни да реши въпроса, като заяви, че в противен случай ще въведе допълнителни тарифи в размер на 50%.

По-късно Sky News разкри как Китай може да отговори на САЩ. Според кореспондентката Хелън-Ан Смит, ако заплахите на Тръмп се осъществят, всички китайски стоки ще бъдат обложени с мита над 100%, а някои – до 120%. Това ще направи всякаква търговия практически невъзможна.









Лекарства, коли, петрол. Колко голяма е търговията между ЕС и САЩ и как ще се отразят митата





"Може би този свят е адът на другата планета. " • Олдъс Хъксли.







В сърцето на войната в Украйна и серията от бунтове бяха интересите на Shell и Chevron.
Както е известно, собственикът им е клана Ротшилд. Въпреки това, собственик и на Юкос е Ротшилд. Путин помогна на Ротшилд да придобие Юкос. Ходорковски сключи споразумение с Ротшилд, когато разбра, че е изправен пред арест. Навсякъде са Rothschild. Контролът на акциите на руския петролен гигант ЮКОС, собственост на Михаил Ходорковски, отидоха при известния банкер Якоб Ротшилд по сделката, което те направиха преди ареста на Ходорковски - сънди Times. Така се получи, че първо Елцин свободно и щедро предостави най-голямата петролна компания в Русия на Ходорковски а след това Ходорковски, с помоща на Путин, подари Юкос на Rothschild ...85% от парите и индустрия в Русия принадлежат на Ротшилд.
Ахметов притежава 25% дял в компанията, която е дъщерна на компанията на Rothschild. Той е първият, Ахметов който започва Майдана."Vanco International Limited" = Ротшилд. Дъщерята: «Vanco Prykerchenska Ltd» 25% в Ахметов. И само тогава хората наричат "Путин да помогне!". И всичко започна с Ахметов, Ротшилд. И той спонсорира Kolomoiskiy Порошенко? През май 2008 г., правителството на Украйна (Тимошенко) реши да отнеме лиценза на Vanco Energy проучването на нефт в шелфа на Черно море, открито обвини тази американска петролна компания, заедно с украинския президент Виктор Юшченко за провеждане на тайни преговори с руската "Газпром".Както винаги, в такива случаи имаме стандартна тактика на "подаръци". Компанията спечелила търга Vanco International Ltd е прехвърлила правата за разработване на офшорно дъщерно дружество «Vanco Prykerchenska Ltd (BVI)", оставяйки след себе си 25% дял. В същото време, други пакети са 25% собственост на фирми на Ахметов "Донбас горива и енергия Компания" и Евгений Novitsky «Shadowlight Investments Ltd». Shell и Chevron също са на Ротшилд. Следователно, двете страни(Украйна и Русия) се борят за делото на Ротшилд, с войната те трябва да прочистят територията. Те печелят политическо влияние, те ще получат контрол на цените, и те също ще доставят газ за Европа, което я прави зависима от техните съвети (и както винаги - заеми - дълг дълг - балон свръх и кризи).
Дали това е Газпром? Не на Путин му бе наредено(от Ротшилд), да се оттегли от доставките за Европа и да премине към Азия и Китай? Освен това Сорос каза че Русия трябва да бъде унищожена, следователно Путин работи за унищожаване на Русия. Няма съмнение, че всички публични "олигарси" са пионки, и не само в Русия.Путин и Сечин, и мечки, всички имат интерес от разграбването на нещастния руски крепостен народ !!!Путин, не отнема от другите компании на Ротшилд, и дори не противоречи на Ротшилд, а плаща за TNK - $ 56 милиарда. Държавния департамент това е отдел в съвместна структура на американските Ротшилд и други масонски олигарси. И президентът пионка -. Винаги е нает служител, изпълнителен директор на страната от масонските структури
Ето защо американските избори и партийни първичните избори са конкурс за най-артистични, безупречни по отношение на шоу-бизнеса, сладки-мениджъри. Ето защо, най-губещите в избори или първични избори обикновено не се кандидатират. Това са законите на шоу-бизнеса и маркетинга за избор на най-внушителния и приятен чиновник за хората.
Ето защо 150 години имаме само две конкуриращи се страни, като всички други страни, никога няма да влязат в масонските структурата на властта.Това е демокрация в американски стил и на английски език.

Същата система Путин/Ротшилд иска да направи в Русия - само в 2 гейма (Дясна,Едро -Републиканска и Лява -Демократична).Това е чисто американска техника на демокрацията. Това е класическа демокрация! Можете да говорите за всичко свободно, но на власт са само служители на Ротшилд.                      


                                
Путин - Роснефть + ВР = Ротшильды ?


  

Няма коментари:

Публикуване на коментар