Последователи

неделя, 19 януари 2025 г.

Мисли форми 201/Спорт

 


Фифа - контролирано крадене под надзора на ПутИнЧоу

Войната за наследството на Блатер 

Скандалът около ФИФА успя да измести дори новините от Украйна. Всеки ден държавните телевизии убеждават руснаците как Русия е станала жертва на американски заговор, целящ да я лиши от домакинството на Световното първенство по футбол през 2018 година. И повечето руски граждани вече вярват в това. Предприетото от ФБР разследване за корупция във ФИФА се оказва за Кремъл едва ли не по-важно от обстановката в Донецка и Луганска области.
Засега никой не повдига официално въпроса за отнемане на руското домакинство през 2018 година. Което обаче още повече безпокои Кремъл, защото престижните международни спортни прояви се използват за легитимация на режима. Затова няма никакво съмнение, че Москва ще направи всичко възможно наследникът на Блатер да не бъде по-малко от него лоялен на Русия.




Спомени от Московската Олимпиада
Не са малко днешните руски ръководители, които прекрасно помнят бойкота на Летните олимпийски игри през 1980 година от страна на САЩ и техните съюзници. Дори хипотетичната възможност за лишаване на Русия от домакинство на световното по футбол съживява призрака на Студената война и позора за Съветският съюз от решението на Политбюрото за изпращане на войски в Афганистан.
Сегашното разследване на ФБР и швейцарската прокуратура няма никакво отношение към събитията в Украйна. Но Кремъл неизбежно го възприема и поднася на аудиторията през призмата на украинските събития. Разследването за корупция във ФИФА се превърна в още един символ на противопоставянето между Русия и Америка - дори по-ярък от "черните списъци" на депутати и чиновници.
Битката за Блатер, която водеше и очевидно ще продължи да води Москва, е опит за запазване на лостовете за влияние върху решенията на ФИФА с помощта на "неформални методи" на убеждение. Но залогът е по-висок от съдбата на Световното първенство по футбол - под обстрел се оказва цялата, изградена от Кремъл, система за използването на тези методи при решаването на важни международни въпроси.

Парите - над всичко?
Да се стремиш да докажеш, че парите винаги са по-силни от демократичните процедури и същевременно да получиш правото да организираш най-комерсиалното спортно състезание в света - едва ли може да има по-голямо предизвикателство от това към Америка и ЕС. Москва сякаш им казва: "Вие смятате, че правилата, законите и съгласието са в основата на съвременния световен ред? Ние ще ви докажем, че това не е така! Този, който има повече пари, винаги постига целта си!".

 Спонсорирането на футбола явно носи червени точки и в политически план. Това пролича ясно и на Олимпиадата в Сочи, която вдигна рейтинга на президента Путин. Същата стратегия преследва и монополистът Газпром, който успешно разпростира пипалата си и в европейския футбол.От лятото на 2012 година Газпром е спонсор и на Шампионската лига, а от 2015 започна да спонсорира и ФИФА.
Русия и Катар, заедно с Китай, постоянно спъват налагането на демократични норми и процедури в международните организации. Битката за влияние в международния спорт и футбола, в частност, е елемент от тази стратегия. И макар лишаването на Русия от домакинство на Световното първенство през 2018 година да е само хипотетична идея, накрая Кремъл ще излезе победител на идеологическия фронт у дома, какъвто и да е изходът от сегашното разследване във ФИФА. Ако домакинството на първенството остане, Москва ще може да каже: "Ние победихме!" А ако отнемат домакинството, бързо може да бъде организирана телевизионна кампания за убеждаване на руснаците, че американците, които даже не познават футболните правила, са лишили Русия от домакинството ѝ на Световното първенство по футбол.
Но дотогава всички усилия и средства ще бъдат хвърлени в битката за влияние във ФИФА и в избора на "свой" човек за президент на футболната централа. Кремъл възприема случилото се като лично предизвикателство и няма да се пазари за цената.

''Кралят - слънце'' на ФИФА - сатана или месия?/Блатер зовеше за обединение на спорта с корупцията ...



Спорт,Политика, Религия

Това са аспекти от човешката култура, масови мероприятия и развлечения. За тях може да бъде използвана дефиницията на К. Маркс: “опиум за народа”


Днес футболът , а и другите спортове, изпълняват тази функцията да държат масите в едно състояние на опиянение, състояние на леност, извън действителността и настоящето, свързани с телевизора, в една необикновена връзка с техните богове, чиято религия е консумиране на спектакъла, за да продължава да се върти капитала. Да накарат хората да идентифицират с отборите, все едно, че са църкви, и да дадат пълномощие за личната власт на тези лица . Знаменитостите са в същност нашите шамани. Това означава, че в много от тези спортове, някой играе за нас. Някой друг е изправен пред мистерията на космическата игра, докато ние го поддържаме и пиейки бира си представяме, че сме там, на неговото място.
Не сте ли забелязали, че живеете във виртуална реалност?
Дори във времената, в които живеем сега в един глобализиран свят, в който голяма част от информацията е достъпна за много хора, все още намираме истини,които са скрити под маската известна като страст към спортните традиции или духа на конкуренцията.Футболът е една от формите за отвличане на вниманието на населението..Играта с топка се разви по опасен начин. От проста и невинна спортна дейност, тя прехвърли границите на забавното и здравословното, за да стане оръжие за контрол над масите,позната в йерархията на корпорациите с жаргон като "социално разсейване."


Ролята на корпорациите

Невежеството на консуматора води след себе си безброй часове гледане на футболни мачове..Създава се една ситуация, в която няма никаква полза за зрителя.Не след дълго се превръща в социално поведение, което достига опасни размери. Това е мястото, където всяко нещо идва на мястото си,няма нищо лошо, когато човек е последовател на даден отбор,но когато се прекрачи границата на фанатизма, футболистите се превръщат в идоли и се започва лудо купуване на всичко, което се върти около цветовете на отбора. Последен писък на модата са блузките за кучета с имена на футболисти...
Любителите на футбола без да знаят как и защо се превръщат в потребители, неизбежно етикетирани. Освен това поставят и етикет на хората, според техните футболни предпочитания.

Манипулация на масите

Футбол, шоубизнес и други "димни завеси" манипулират масите, и не позволяват те да имат културна осъзнатост. Политици и други лица са заинтересувани да държат хората заети със защитата на футболният екип на града, на любим клуб.

Дори в собствената си държава, разделяйки ги от останалите, по причини, че не споделят тяхната"страст", винаги когато "случайно " се въвежда нов несправедлив закон , който е във вреда на болшинството хора, по същото време са организирани футболни мачове между отбори, които имат дългогодишна вражда! 

По този начин те могат да се забавляват масите от хора, които пеят ентусиазирани името на любимия си отбор, докато бъдещето и съдбата им се решава по независещ от тях начин. Повечето мъже гледат спорт( в България основно футбол).”Плебеите” се забавляват , гледайки спорт ,но това забавление единствено в полза на „Елита”, защото той ги откъсва от истинските им проблеми и се радват за хора които ги карат да са щастливи или тъжни.


Спортът е заместител на определени емоции и изживявания, които не се случват на обикновения човек и единствения начин той да се докосне до тях е чрез спорт, тв предавания, екшън филм и т.н.. Може би търсят алтернативна реалност и да изключат,че има сметки, работа и др.. Неудовлетвореност кара хората да търсят изживявания с любимия отбор или спортист.

Футболистите и другите спортисти са едни съвременни гладиатори, които получават милиони.Принципите за контрол над масите от древен Рим са живи и днес, но в различен вариант, заради различните условия. Един от тях „хляб и зрелища” е още жив. Някои хора се вживяли толкова много, че по форумите се срещат хора, които едва ли не най-големия им успех в живота, е че са избрали някой отбор, който печели трофеи и се обиждат едни други все едно е засегнато личното им достойнство.

Да погледнем етимологията на думата футбол. Много мислят, че идва от foot (крак) и ball (топка) т.е. използва се крака за да се играе с топката. Това не е точно така. Понятието футбол обединявало всички спортове, играни от бедните хора в Англия. се Спортове в които стъпва на собствените крака на земята и това е причината американците да наричат футбол, играта която се играе по техните правила. Богатите са можели да си позволят да си купят кон, мотоциклет или кола и затова са се занимавали със спортове, като поло, различни състезания с коли, мотори и т.н.. Футболът, който е най-популярен по целия свят се нарича Association football ( съкращението е Сокър ), спорт Ръгби няма, а има Ръгби футбол. Още през 19 и 20 век виждаме, че в игрите съществува разлика между богати и бедни.


Тоталитарните режими винаги поддържат спорта на високо ниво, за да пропагандират по този начин властта си Така народа е удовлетворен въпреки тоталитарния режим.


Това което различава пристрастаноста на европееца от американеца, е че той се фанатизирва на тема спорт. В Европа футболните агитки приготвят хореографии, песни, факли и бомби за футболен мач. Да не говорим за футболното хулиганство което също отвлича вниманието на „плебеите” от реалните проблеми на хората. Хулиганските фирми в Англия водят началото си от края на 60те/началото на 70те. През 70-те настъпва дълбока инфлация и много заводи фалират,хората остават без работа... И започват да се бият по стадионите и извън тях. Дълго време футболни хулигани са само хора от работническата класа, но с времето заможни хора започват да участват във „фирмите” защото според тях е добър начин за разпускане след тежката работна седмица . 
Заради футболното хулиганство в Англия на много места има камери под предтекст, че се наблюдават футболните хулигани .. Типичен пример за проблем-реакция-решение. В Европа и Южна Америка гледката не е по-различна, но там понякога преминават границата с използването на ножове и бомбички. През 90те в дербито на Аржентина Ривър и Бока, първите печелят с 2:0, след мача бяха убити двама фена на Ривър, а стадионът, на който се игра мачът, осъмна с надпис - "Изравнихме - 2:2".


KУБА КААБА на Сатурн се почита от победителите на ШПИОНСКА ЛИГА Реал Мадрид Осемлъчната тъмна звезда Ищар от Орион присъства на най-масонската играта на света Football. Виж сканирането на звездата на Давид на Черния куб.Kak е прикрито! Във футбола, победителите, се определят в последните няколко минути от масоните-юдеи, основни акционери в еврей- футбол, с цел източване на парите на гоите към върха на пирамидата







ФУТБОЛА Е ДОГОВОРНА ИГРА НА МАСОНИТЕ. МЕСУТ ОЗИЛ-КРАСНОРЕЧИВИ МАСОНСКИ ЖЕСТОВЕ



Лионел Андрес Меси (роден 1987) - аржентински шпилер италиански произход, нападател на ф / к "Барселона", "най-добрият играч в света" през 2010 г. и 2011 г. Любимеца на Барух Гелфанд(хасид от Хабад Любавич), е роден в деня на John масонство (24 юни, както и самия Барух(може и да е с фалшив паспорт), номер 10 в "Барселона" (10 = евр. «эсер»). Кръвосмучещ 10% от Меси...както в политиката така и в спорта. Никой хасид не работи...гешефт и измами.




Меси и Неймар приемат еврейска кипа, футболисти "Барселона" посетиха Стената на плача в Обетованата земя с "мисия за мир", звездата на световния футбол се срещна с израелски политици.



20-та годишнина от смъртта на Антихриста ("Ден на Русия", поредния ребе крал-мошиах) се появи в синхрон тази година, с началото на ритуала "на 20-FIFA World Cup."

Основният празник на некрофилите 1 Юли (3 Тамуз 5774 година), се маркира с фанфари - за вкарването в съзнанието на лудостта/бесове успяха да се включат всички футболни фенове на света. Двадесет години и двадесет първенства!

Няма коментари:

Публикуване на коментар